Пливачки савез Србије у оквиру својих редовних активности и међународних наступа репрезентације ове године наступа на такмичењу Сусрет репрезентација Србије, Словеније, Хрватске и Босне и Херцеговине 2023 које ће се одржати у Босни и Херцеговни у граду Сарајеву од 25. до 26. марта. Водећи рачуна о што бољем наступу репрезентације, у складу са прописаним критеријумима за учешће на овом такмичењу, селектор господин Душан Величковић саставио је списак пливача који су се квалификовали за ово такмичење. По истеклом року за потврду учешћа објављујемо коначан списак репрезентације Србије:
1 |
Александар Николић |
11. Април |
2 |
Андреа Јоргић |
11. Април |
3 |
Вишња Радовановић |
11. Април |
4 |
Ена Кришка |
11. Април |
5 |
Ива Мартиновић |
11. Април |
6 |
Јана Обрадовић |
11. Април |
7 |
Лена Јовановић |
11. Април |
8 |
Лука Јовановић |
11. Април |
9 |
Мартина Буквић |
11. Април |
10 |
Никола Докмановић |
11. Април |
11 |
Никола Симић |
11. Април |
12 |
Андреа Давидовић |
Арена 2015 |
13 |
Видоје Путић |
Арена 2015 |
14 |
Лазар Антонијевић |
Београдски ПК |
15 |
Маја Лисинг |
Београдски ПК |
16 |
Маша Цветковић |
Валис |
17 |
Алекса Коцкар |
Велика Кикинда |
18 |
Лука Ђукић |
Велика Кикинда |
19 |
Матија Торњански |
Велика Кикинда |
20 |
Теодора Станчић |
Велика Кикинда |
21 |
Никола Аликавазовић |
Војводина |
22 |
Миа Росић Манола |
Врачар |
23 |
Хелена Хан |
Врачар |
24 |
Илија Шошић |
Делта |
25 |
Дагмар Хусарик |
Динамо |
26 |
Мартин Ћирковић |
Динамо |
27 |
Нина Цица |
Динамо |
28 |
Виктор Димитријевић |
Дубочица |
29 |
Сара Стојилковић |
Дубочица |
30 |
Тара Ракић |
Дубочица |
31 |
Урош Живановић |
Дубочица |
32 |
Павле Joић |
Лесковац |
33 |
Тара Терзић |
Лајк |
34 |
Андрија Пенић |
Ниш 2005 |
35 |
Емилија Здравковић |
Ниш 2005 |
36 |
Матеја Михајловић |
Ниш 2005 |
37 |
Вања Бјековић |
Нови Сад |
38 |
Вања Рељин |
Нови Сад |
39 |
Ива Марковић |
Нови Сад |
40 |
Мина Цвијетичанин |
Нови Сад |
41 |
Реља Бубања |
Нови Сад |
42 |
Страхиња Станчул |
Нови Сад |
43 |
Лука Бијеле |
Партизан |
44 |
Марко Милошевић |
Партизан |
45 |
Невена Грујић |
Партизан |
46 |
Немања Максић |
Партизан |
47 |
Огњен Пилиповић |
Партизан |
48 |
Сара Пушица |
Пират |
49 |
Софија Миливојевић |
Пират |
50 |
Петар Поповић |
Плави Талас |
51 |
Ана Ганчов |
Пролетер |
52 |
Викторија Транкулов |
Пролетер |
53 |
Кадар Балаж |
Пролетер |
54 |
Јустин Цветков |
Пролетер |
55 |
Лара Лилић |
Пролетер |
56 |
Лена Стоиљковски |
Пролетер |
57 |
Огњен Ковачевић |
Пролетер |
58 |
Миона Драгутиновић |
Раднички 1969 |
59 |
Ђорђе Јовановић |
Свети Никола |
60 |
Илија Тошић |
Свети Никола |
61 |
Нина Станојевић |
Свети Никола |
62 |
Стефан Нићин |
Свим Стар |
63 |
Борис Боршош |
Спартак |
64 |
Вања Ромић |
Спартак |
65 |
Матија Рађеновић |
Спартак |
66 |
Андреј Чађеновић |
Србија |
67 |
Катарина Ћоровић |
Ушће |
68 |
Петар Миличић |
Ушће |
Стручни тим, поред селектора Душана Величковића, чиниће 6 тренера: Бојан Почуча (ПК 11А), Бојан Раце (ПК ССУ), Ђорђе Агбаба (ПК НС), Блажо Булатовић (ПК 11А), Драган Јоцић (ПК ПЗР), Милан Бубуљ (ПК ВКИК).
На овом такмичењу имаћемо чланове и судијског жирија из Србије у саставу Милена Данев, Ана Бојић, Горан Зебић, Недељко Дудуковић, Бранислав Ковачевић, Драган Ђорђевић.
Репрезентација креће на пут у петак 24. марта у јутарњим сатима, а планиран је повратак у недељу у вечерњим сатима.
Ово такмичење је екипно, а резултате можете пратити онлине на следећем линку: https://www.swimrankings.net/index.php?page=CalendarDetail&CalendarId=171342072