На управо завршеном Државном првенству Србије за пионире, које се одржало у Београду на базену 25. Мај – Милан гале Мушкатировић такмичило се укупно 210 пливача из 32 клуба из целе Србије.
Честитамо свим учесницима и захваљујемо се свим клубовима и пливачима на поштовању прописаних мера, станице и на сарадњи да и у ово необично време одржимо наше државно првенство.
Бодовање за екипни пласман вршило се малим бодовима и то првих 20. рангираних пливача у индивидуалним дисциплинама, а штафете првих 10. рангираних штафета код који су се дуплирали мали бодови (25, 23, 21, 19, 17, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1). Уколико је неки клуб - удружење у првих 10 места у трци штафета имао више од два пласмана, за екипни пласман су се бодовале само две најбоље штафете тог клуба, а у екипни пласман ушла је и свака следећа штафета клуба који је освојио 11. и свако следеће место, након ажурирања листе.
За најуспешнију екипу на првенству проглашава се екипа чији пливачи остваре највећу вредност укупног збира бодова.
У складу са овим критеријумима са задовољством проглашавамо три најуспешније екипе овог првенства:
- место Пливачки клуб 11. Април са освојених 736 бодова
- место Пливачки клуб „Београдски пливачки клуб“ са освојених 613 бодова
- место Пливачки клуб „Пролетер“ са освојених 580 бодова.
Целу листу можете пронаћи овде.
Такође, по први пут проглашавамо најбољих осам пливача и најбољих осам пливачица на првенству са најбољим оствареним резултатом у дисциплинама 200 мешовито, 200 или 400 слободно уз још једну дисциплину по избору. Спортска организација у дефинисаном року пријавила је и такмичаре за уврштавање у конкуренцију најбољих осам пливача и најбољих осам пливачица и са задовољством објављујемо списак осам најбољих девојчица и осам најбољих дечака:
- Миона Ђурић, Обилић – 1270
- Невена Петрас – Пролетер – 1027
- Јана Мут, Спартак – 1023
- Јована Милошевић, Расина – 1003
- Анастасија Димитријевић, Расина – 991
- Леа Седер, Војводина – 950
- Петра Вучић, Свети Никола – 912
- Маша Радојевић, Валис – 824
- Немања Максић, Обилић – 1313,
- Александар Лаковић, Свети Никола – 1084
- Михајло Фркетић, Војводина – 1001
- Петар Миличић, Ушће – 978
- Филип Павићевић, Београдски пливачки клуб – 960
- Вук Николић, Свети Никола – 924
- Андрија Пенић, Ниш 2005 – 924
- Василије Ивковић, Ниш 2005 – 905
Комплетну листу са бодовима за девојчице можете пронаћи овде, а за дечаке овде.
Са великим задовољством објављујемо и нове рекорде постављене на овом првенству:
У дисциплини 100м делфин стилом, пливач ПК Обилић, Немања Максић поставио је нови национлани рекорд са временом 01:02,11
У дисциплини 4x50 слободно, штафета у конкуренцији дечака, екипа ПК Обилић, у саставу Немања Максић, Коста Вељков, Лука Вучевић и Лазар Перић поставила је нови национални рекорд са временом 01:58,29
У дисциплини 4x50 мешовито, штафета у конкуренцији дечака, екипа ПК Обилић, у саставу Урош Димић, Лука Вучевић, Немања Максић и Коста Вељков поставила је нови национални рекорд са временом 02:11,99
У дисциплини 4x50 слободно, штафета у конкуренцији мешовитих полова, екипа ПК Дубочица, у саставу Алекса Митровић, Вук Маринковић, Леона Димитријевић и Миња Ристић поставила је нови национални рекорд са временом 02:02,95
У дисциплини 4x50 мешовито, штафета у конкуренцији мешовитих полова, екипа ПК Обилић, у саставу Урош Димић, Нађа Барац, Немања Максић и Миона Ђурић поставила је нови национални рекорд са временом 02:12,33.
Честитамо!