Злато за Уроша Живановића на Светском јуниорском првенству у пливању
Мартина Буквић освојила бронзану медаљу на Светском јуниорском првенству у пливању
Урош Живановић освојио сребрну медаљу на Светском јуниорском првенству
Бронзана штафета на Европском олимпијском фестивалу младих у Словачкој
Нина Станисављевић освојила сребрну медаљу на Европском јуниорском првенству у Риму
Сребро за Ању Цревар на Европском првенству у Казану
Злато за Нину Станисављевић на Медитеранским Играма у Алжиру
Бронза за Уроша Живановића на Европском јуниорском првенству у Румунији
Алекса Бобар, бронзани на 100 слободно са ЕЈОФ-а
Нина Станисављевић освојила сребро на Европском олимпијском фестивалу младих и поставила нови рекорд такмичења на 50 краул
Ања Цревар сребрна на YOG 2018
Бронзана медаља за Ању Цревар на Светском јуниорском првенству
Бронзана Ања са Европских игара
Веља Стјепановић бронза у Дохи
Веља Стјепановић поново првак Европе
Previous Next
Злато за Уроша Живановића на Светском јуниорском првенству у пливању Злато за Уроша Живановића на Светском јуниорском првенству у пливању
Мартина Буквић освојила бронзану медаљу на Светском јуниорском првенству у пливању Мартина Буквић освојила бронзану медаљу на Светском јуниорском првенству у пливању
Урош Живановић освојио сребрну медаљу на Светском јуниорском првенству Урош Живановић освојио сребрну медаљу на Светском јуниорском првенству
Бронзана штафета на Европском олимпијском фестивалу младих у Словачкој Бронзана штафета на Европском олимпијском фестивалу младих у Словачкој
Нина Станисављевић освојила сребрну медаљу на Европском јуниорском првенству у Риму Нина Станисављевић освојила сребрну медаљу на Европском јуниорском првенству у Риму
Сребро за Ању Цревар на Европском првенству у Казану Сребро за Ању Цревар на Европском првенству у Казану
Злато за Нину Станисављевић на Медитеранским Играма у Алжиру Злато за Нину Станисављевић на Медитеранским Играма у Алжиру
Бронза за Уроша Живановића на Европском јуниорском првенству у Румунији Бронза за Уроша Живановића на Европском јуниорском првенству у Румунији
Алекса Бобар, бронзани на 100 слободно са ЕЈОФ-а Алекса Бобар, бронзани на 100 слободно са ЕЈОФ-а
Нина Станисављевић освојила сребро на Европском олимпијском фестивалу младих и поставила нови рекорд такмичења на 50 краул Нина Станисављевић освојила сребро на Европском олимпијском фестивалу младих и поставила нови рекорд такмичења на 50 краул
Ања Цревар сребрна на YOG 2018 Ања Цревар сребрна на YOG 2018
Бронзана медаља за Ању Цревар на Светском јуниорском првенству Бронзана медаља за Ању Цревар на Светском јуниорском првенству
Бронзана Ања са Европских игара Бронзана Ања са Европских игара
Веља Стјепановић бронза у Дохи Веља Стјепановић бронза у Дохи
Веља Стјепановић поново првак Европе Веља Стјепановић поново првак Европе

becej-mladost-50-m-pool.jpgSvi najbolji srpski plivači, sa izuzetkom Milorada Čavića koji je na pripremama u Italiji, učestvovaće na Aposlutnom prvenstvu Srbije – "Serbia Open 2010" koje se od petka do nedelje (11-13.06) održava na otvorenom 50m bazenu sportskog centra "Mladost" u Bečeju. Listu takmičara predvodi Nađa Higl (PK Tamiš), svetska šampionka i evropska rekorderka na 200 prsno. Pored nje na startu biće i Ivan Lenđer  i Čaba Silađi (PK Proleter), vlasnici bronzanih medalja sa Evrospkog prvenstva u malim bazenima (Istanbul 2009).
Startne liste i On-Line rezulltate možete pratiti OVDE.

Odličnu proveru za Evropsko prvenstvo u Budimpešti (4 - 15 avgust) imaće i standardni reprezentativci Radovan Siljevski (Vojvodina), Miroslava Najdanovski (Proleter), Marica Stražmešter (Srbija), Andjelka Petrović (Valis), Milica Ostojić (Beograd), a za pojedine plivače biće ovo prilika da se dokopaju norme za prvenstvo Starog kontinenta. Publika u gradu na Tisi biće u prilici da pozdravi i sjajne juniore predvodjene Katarinom Simonović (Proleter) i Stefanom Šorkom (Banat).

Najzanimljivije trke očekuje se na 100 slobodno u konkurenciji dama u kojoj će se za titulu najbrže u Srbiji boriti Najdanovska, Petrovićeva i Tijana Vukanović i na 50 delfin kod muškaraca gde najveće šanse za pobedu imaju Lenđer i Siljevski.

Srbija open održaće se na Otvorenom bazenu u Bečeju, koji će za ovu priliku imati najsavremeniju elektronsku opremu. Učešće je potvrdilo 179 plivača (100 muškaraca i 79 žena) iz 31 kluba iz Srbije, Mađarske, Slovenije i Nemačke. Tokom sva tri dana kvalifikacije počinju u 10, a finala su zakazana za 17 časova.

Takmičenje će otvoriti Goran Kreclović, pomoćnik ministra za omladinu i sport. Prvi put u okviru šampionata biće održana maratonska trka na 5000 metara, koja je na programu u četvrtak u 19 časova.